پرسش و پاسخهای متداول

حمل

چه روش های حمل و نقل در دسترس هستند؟

ارسال با پیک موتوری / وانت بار ارسال سفارشات شهرستان با پست پیشتاز، تیپاکس، باربری و اتوبوس

آیا حمل بین المللی انجام میدهید؟

بله توسط شرکت تیپاکس و باربری

چه مدت طول می کشد تا بسته من را دریافت کنم؟

- سفارشات فوری مواد غذایی :در کمتر از یک ساعت ارسال می گردد. - سفارشات پیک موتوری: در همان روز و یا در صورت ثبت سفارش در خارج از ساعات کای شرکت،‌در اولین ساعات کاری روز بعد - سفارشات شهرستان: در صورت ثبت سفارش در ساعات کاری شرکت همان روز ارسال می گردد و در صورت ثبت سفارش خارج از ساعات کاری شرکت در اولین ساعات کاری روز بعد ارسال می گردد.

پرداخت

چه شیوه های پرداختی مورد قبول است؟

-پرداخت آنلاین - کارت به کارت - پرداخت درب منزل

آیا خرید آنلاین امن است؟

- اطلاعات فروشندگان کالا توسط تیم پشتیبانی شستون بررسی می گردد و در صورت متعمد بودن امکان درج کالا در وبسایت را خواهند داشت. و لذا وجه کالای خریداری شده آنی به حساب فروشندگان واریز نمی گردد تا از صحت ارسال دقیق،‌ درست و به موقع و همچنین رضایت مشتری اطمینان حاصل گردد. - وبسایت شستون در مرحله ثبت نماد اعتماد الکترونیک یا اینماد است که فروشگاه های دارای نماد مورد تایید سازمان وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت بوده و خرید امنی را تجربه خواهید کرد. -این امکان در وبسایت شستون فراهم گردیده که درصورتی که تمایل به پرداخت اینترنتی نداشته باشید وجه واریزی را میتوان بصورت کارت به کارت یا هنگام تحویل کالا درب منزل پرداخت نمود. - وبسایت شستون از پروتکل SSL استفاده می نماید که کلیه اطلاعات بین مشتریان، فروشندگان در وبسایت بصورت کاملا کد گذاری و محرمانه بوده و از سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری به عمل می آورد.که از مشخصه های آن شروع دامنه ی سایت با HTTPS بجای HTTP می باشد.

سفارش و بازده

چگونه می توانم سفارش بدهم؟

-از طریق مراجعه به آدرس فروشگاه شستون به آدری https://shastoon.com و اضافه نمودن کالای مورد نظر به سبد خرید مراحل ثبت سفارش را پیگیری و به انجام رسانید. -درصورتی که در ثبت کالا با مشکل مواجه هستید یا دسترسی به ثبت سفارش اینترنتی ندارید کافیست با شماره تلفن های وبسایت شستون درج شده در پایین همین صفحه با ما تماس بگیرید تا کارشناسان فرش ثبت کالا را برایتان انجام دهند.

چگونه میتوانم سفارش خود را لغو یا تغییر دهم؟

قبل از تحویل سفارش میتونید با تماس تلفنی با کارشناسان واحد پشتیبانی از عدم ارسال یا تغییر شیوه ی ارسال هماهنگی لازم را انجام دهید. - امکان لغو سفارش از طریق پنل کاربری در پیشخوان مشتریان نیز فراهم است که با توجه به سرعت ارسال اولویت با تماس تلفنی است.

آیا برای ایجاد یک سفارش نیاز به یک حساب کاربری دارم؟

بله، جهت دریافت شماره پیگیری سفارش ها، مشاهده ی تاریخچه سفارشات، دریافت تخفیف ها و هدایای وبسایت شستون، اطلاع از جدید ترین تخفیفات و فروش های فصلی، و همچنین پشتیبانی و دریافت کد رهگیری مرسوله نیاز به ایجاد حساب کاربری ضروری‌ست.

چگونه می توانم سفارش خود را دنبال کنم؟

با مراجعه به پنل کاربری و مراجعه به منوی سفارشات امکان پیگیری سفارش وجود دارد. همچنین در صورت نیاز به پیگیری سریع سفارشات بدون وارد شدن به حساب کاربری فقط با دانستن شماره پیگیری خرید و آدرس ایمیل ثبت نامی ،‌ از منوی بالای وبسایت گزینه ی پیگیری سفارشات میتوانید از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.

چگونه می توانم یک محصول را بازگردانم؟

- درصورتی که کالای خریداری شده مطابق کالای تحویلی نمی باشد و یا کالای مغایر با کالای خریداری شده ارسال گردیده است از طریق مکاتبه با کارشناسان پشتیبانی یا ثیت تیکت نسبت به عودت محصول اقدام نمایید. - وبسایت شستون در خصوص خسارت ناشی از آسیب به بسته بندی کالا در حین حمل توسط پیک، پست، تیپاکس یا باربری مسئولیتی ندارد و درصورت بروز مشکل از تحویل آن خودداری نمایید و یا در محل دفتر تحویل مقابل دوربین های مداربسته شرکت حمل و نقل نسبت به بازگشایی توسط ماموران حمل اقدام کنید تا در صورت آسیب به محصول، خسارت وارده از شرکت حمل و نقلی قابل جبران و پیگری باشد.
ما برای کمک اینجا هستیم ! تماس با ما

Main Menu